KOTŁY / PIECE C.O.

Producenci

Informacje

Ostatnio przeglądane

Obniżka!

-2 057,70 zł

legend Zobacz większe

KOCIOŁ CO PEREKO KSM 22 kW PIEC EKOGROSZEK PELLET 5 KLASA EMISJI ECODESIGN 10 LAT GWAR. DO 400 m2

PEKSM22

Nowy produkt

EKOLOGICZNY KOCIOŁ CO

5 KLASA EMISJI

ECODESIGN

GWARANCJA SPAWY 10 LAT, KORPUS 6 LAT

BLACHA 5 i 6mm

EKOGROSZEK i PELLET

CERAMICZNA KOMORA SPALANIA

DOTACJA "CZYSTE POWIETRZE"

Więcej szczegółów

10 599,00 zł brutto

12 656,70 zł brutto

Kup przez telefon

Cechy produktu

Rodzaj paliwa Ekogroszek
5 klasa emisji spalin Tak
Moc kW 22 kW

Więcej informacji

Kocioł Pereko KSM 22kW, to nowoczesny piec na ekogroszek 5 klasy dla powierzchni do 400 m2. Posiada wysoką sprawność sięgającą 91%, podajnik retortowy PSR, nowoczesne, inteligentne sterowanie oraz podwójne zabezpieczenia chroniące przed przegrzaniem oraz zamarznięciem instalacji.

Wydajna i trwała konstrukcja

Seria pieców Pereko KSM posiada wysoką moc grzewczą przy stosunkowo niewielkich gabarytach. Dzięki czemu można je instalować w kotłowniach z niewielką lub małą przestrzenią na piec. Palnik PSR gwarantuje efektywne i czyste spalanie oraz niezakłóconą pracę. Producent udziela 10 lat gwarancji na szczelność spoin, 6 lat na szczelność wymiennika, 2 lata gwarancji na podzespoły..

5-klasa-ekodesign.jpg

pereko-ksm-22kw-b.jpg

pereko-ksm-22kw-s.jpg

Paliwo podstawowe

Podajnik PSR przystosowany jest do ekogroszku i węgla o granulacje do 31,5 mm oraz do peletów. Ekogroszek jest węglem o granulacji 5-25 mm, powstaje z wyselekcjonowanych węgli o najlepszych parametrach. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową oraz niską zawartością siarki i popiołu. Natomiast pelet jest granulatem z trocin drzewnych o średnicy 6–8 mm i długości 2 - 3 centymetrów. Pelet cechuje wysoka wartość energetyczna ( do 19 500 kJ/kg) oraz niska zawartość popiołu (do 0,5%), który warto wykorzystać jako nawóz na trawników. Pelet jest bardzo czystym paliwem o zerowej emisji CO2.

ekogroszek.jpg pelet.jpg
ekogroszek pelet

5 klasa emisji spalin

Kotły Pereko KSM posiadają certyfikat z akredytowanego laboratorium o spełnianiu 5. klasy emisji spalin, dzięki czemu możliwie jest uzyskanie dofinansowania w wysokości do 50% na zakup tego pieca.  Seria pieców KSM wyróżnia się niskim poziomem emisji zanieczyszczeń do atmosfery i spełnia wymagania energetyczno-emisyjne klasy 5. według normy 303-5:2012.

Zaawansowane sterowanie

sterownik-ecoMAX-910.jpg

W kotłach z serii KSM zastosowano zaawansowany sterownik ecoMAX 910, który kontroluje pracę urządzenia. Sterownik odpowiada za utrzymywanie zadanej temperatury przez regulowanie procesu spalania paliwa (częstotliwość oraz dozowane porcje) oraz regulowanie siły nadmuchu wentylatora. Jego ważną zaletą jest sterowanie pracą dwóch niezależnych obiegów mieszających, co pozwala ustawić odmienne zakresy temperatury w kilku systemach grzewczych, np. systemie ogrzewania podłogowego i grzejnikach pokojowych.

ecoNET-300.jpgpanel-pokojowy-ecoSTERTOUCH.jpg

Funkcjonalność sterownika można rozszerzyć przez opcjonalne moduły: moduł internetowy ecoNET 300 i panel pokojowy ecoSTER TOUCH, które pozwalają na zdalną obsługę. Dodatkowy moduł umożliwia łatwe sterowanie pracą kotła przez Internet.

Dwa automatyczne systemy zabezpieczeń

Kotły KSM zostały wyposażone w dwa niezależne systemy (elektroniczny i mechaniczny), które chronią piec przed zbyt wysokimi temperaturami wody oraz przed zamarznięciem instalacji. Pierwszy system posiada kilka czujników  elektronicznych, które kontrolują temperaturę wody w kotle, bojlerze, ślimaku oraz w podajniku. W razie jej przekroczenia piec włącza sygnalizację alarmową i sam koryguje pracę podajnika i wentylatora. Jeżeli rura podajnika osiągnęła zbyt wysoką temperaturę, to uruchomia się system wygaszenia płomienia. Dodatkowym zabezpieczeniem jest czujnik mechaniczny STB. W razie przekroczenia dopuszczalnej dla pieca temperatury wody, czujnik STB wyłączy nadmuch i wstrzyma pracę podajnika paliwa oraz uruchomi sygnalizację dźwiękową.
Czujniki elektroniczne informują także system o ryzyku zamarznięcia wody w instalacji c.o. Przy temperaturze otoczenia mniejszej niż 5°C następuje włączenie wszystkich pomp i rozpoczęcie cyrkulacji wody w układzie c.o.

Wymiary kotła Pereko KSM 22kW

wymiary-pereko-ksm.jpg

Dane techniczne

WymiarWartość
D ∅ 159
E 340 x 290 mm
L1 110 mm
L2 150 mm
L 760 mm
H 1250 mm
H1 960 mm
H2 75 mm
H3 1035 mm
H4 1275 mm
S 490 mm
S1 640 mm
Parametr     Wartość
Zakres mocy cieplnej*       6 — 22 kW
Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń**       do 400 m2
Kubatura ogrzewanych pomieszczeń       do 1000 m2
Pojemność zasypowa kosza       200 dm3
Pojemność wodna kotła       85 dm3
Wymagany min. ciąg kominowy***       25 Pa
Zasilanie / Moc       230 V / 175 W
Masa kotła bez wody         425 kg
*maksymalna temperatura wody w kotle – 95°C;
**dla wysokości pomieszczeń 2,5 m;
***PN-EN 12809, PN-EN 303-5:2002.

Więcej informacji o kotle Pereko KSM 22kW na stronie internetowej producenta

Uwaga:

Istnieje możliwość zakupu kotła ze stawką VAT 8% w przypadku instalacji przez naszą firmę.

Dlaczego WARTO kupować u nas:

  • Niskie i atrakcyjne ceny
  • Pomoc w uzyskaniu kredytu i dogodne raty
  • Doradztwo specjalisty ds. systemów grzewczych
  • Istniejemy od wielu lat, pewna firma z realną siedzibą
  • Możliwość zwrotu w ciągu 14 dni
  • Autoryzowany dystrybutor - Faktura, Gwarancja

Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 12 dni roboczych. Prosimy o kontakt pod numerem 889 807 808, w celu sprawdzenia stanów magazynowych.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU, MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku