POMPY CIEPŁA

Producenci

Informacje

Promocje

Ostatnio przeglądane

POMPA CIEPŁA NIBE SPLIT HK 200S POWIETRZNA [JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA]

HK 200S

Nowy produkt

SZWEDZKA POMPA CIEPŁA NIBE

CERTYFIKAT JAKOŚCI EHPA Q

MODULOWANA MOC GRZEWCZA

KLASA A++

KOMPATYBILNA Z 10-6, 10-8, 10-12

STEROWANIE  PRZEZ INTERNET

Więcej szczegółów

12 841,20 zł brutto

14 760,00 zł brutto

Kup przez telefon

Cechy produktu

Moc kW 12 kW

Więcej informacji

UWAGA: POWYŻEJ WIDZISZ CENĘ ZA JEDNOSTKĘ WEWNĘTRZNĄ Z WĘŻOWNICOWYM ZBIORNIKIEM C.W.U I WYMIENNIKIEM DO AMS 10-8 i 10-12. JEDNOSTKĘ ZEWNĘTRZNĄ KUPISZ ODDZIELNIE.

POMPA CIEPŁA NIBE SPLIT HK 200S POWIETRZNA [JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA] 

Powietrzne pompy ciepła - HK 200S/HK 200S-6

HK 200S to kompletna centrala wewnętrzna dedykowana do współpracy z jednostką zewnętrzną powietrznych pomp ciepła NIBE SPLIT typu AMS 10-8 i 10-12. Kontrolę urządzeń zapewnia zewnętrzny moduł sterujący NIBE SMO 20 lub SMO 40, który dobiera się w zależności od konfiguracji i pożądanych funkcji systemu.

Centrala wewnętrzna HK 200S/HK 200S-6 wyposażona jest w wężownicowy ogrzewacz wody, naczynie przeponowe, grupę bezpieczeństwa, grzałkę elektryczną i elektroniczną pompę obiegową i wymiennik ciepła. W połączeniu z jednostką zewnętrzną powietrznej pompy ciepła NIBE SPLIT i sterownikiem NIBE SMO tworzy kompletny system grzewczy.

Jednostka zewnętrzna AMS 10 dostarcza energię cieplną do ogrzania wody użytkowej i zasilania systemu grzewczego, korzystając z darmowej energii zawartej w powietrzu zewnętrznym, pracując wydajnie w przedziale niskich temperatur aż do -20°C.

Proste połączenie jednostki zewnętrznej i centrali wewnętrznej HK 200S/HK 200S-6, systemem rur wypełnionych czynnikiem chłodniczym, zabezpiecza przed zamarznięciem w przypadku  wystąpienia przerw w zasilaniu urządzeń energią elektryczną. Za sterowanie pracą systemu odpowiada moduł SMO 20 lub SMO 40.

Kompaktowa centrala wewnętrzna do systemów grzewczych z powietrznymi pompami ciepła NIBE SPLIT.
 • Elastyczna jednostka wewnętrzna do ogrzewania i produkcji ciepłej wody.
 • Stosowana przy modernizacji istniejących systemów grzewczych lub w nowym budownictwie.
 • W połączeniu z jednostką zewnętrzną pompy ciepła NIBE SPLIT i sterownikiem SMO, tworzy kompletny system ogrzewania/chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej.
 • Nowoczesny, wielofunkcyjny, zewnętrzny moduł sterowania z kolorowym wyświetlacze NIBE SMO 20/40
 • Zintegrowany zbiornik c.w.u. emaliowany, o pojemności 180 l
 • Wbudowany wymiennik ciepła
 • Wbudowany ogrzewacz pomocniczy o stopniowej mocy do 9 kW
 • Wbudowany zawór przełączający na chłodzenie
 • Wbudowane naczynie przeponowe
 • Sterowanie dodatkowym źródłem ciepła (kocioł pelletowy/elektryczny/olejowy/gazowy)
 • Automatyczna funkcja zwalczania bakterii Legionella
 • Pompa obiegowa klasy A, z płynną regulacją prędkości

nibe.png

Pompy ciepła powietrze/woda typu NIBE SPLIT to urządzenia, w których układ chłodniczy jest rozdzielony na dwie jednostki: zewnętrzną NIBE AMS, wyposażoną w inwerterową sprężarkę i wewnętrzną, którą dobiera się w zależności od funkcji systemu. Jednostki połączone są instalacją rurową wypełnioną czynnikiem chłodniczym. Jeżeli system ma pracować wyłącznie na centralne ogrzewanie, jednostkę zewnętrzną AMS łączy się z jednostką wewnętrzną HBS i sterownikiem SMO. W przypadku, gdy pompa ciepła NIBE SPLIT ma ogrzewać budynek i produkować c.w.u., jednostkę zewnętrzną łączy się z kompaktową centralą HK 200S/HK 200S-6 ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. i zewnętrznym sterownikiem SMO. Przy wyższym zapotrzebowaniu na c.w.u., jednostkę zewnętrzną należy wyposażyć w jednostkę wewnętrzną HBS i jedną z central VVM lub zewnętrzny zasobnik c.w.u. i sterownik SMO. Przy wysokim zapotrzebowaniu na ciepło, istnieje możliwość połączenia w układzie kaskadowym maksymalnie 8 jednostek AMS i HBS. Pompy ciepła NIBE SPLIT zapewniają komfort cieplny budynku w okresie letnim dzięki wbudowanej funkcji chłodzenia aktywnego.

Najwyższą jakość pomp ciepła NIBE potwierdza certyfikat jakości EHPA Q Label.

Oznaczenie pompy ciepła (lub typoszeregu pomp ciepła) znakiem jakości EHPA-Q potwierdza, że spełnia ona wysokie wymagania postawione przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). W ich zakres wchodzi m.in. pozytywna ocena z testów przeprowadzanych według określonych procedur i dokonanych zgodnie z wymaganiami Norm Europejskich EN14511 (w zakresie współczynnika efektywności COP), EN 16147 (w zakresie wydajności ciepłej wody użytkowej) oraz EN 12102 (w zakresie pomiaru hałasu i wyznaczania poziomu mocy akustycznej).

Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 12 dni roboczych. Prosimy o kontakt pod numerem 889 807 808, w celu sprawdzenia stanów magazynowych.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku