PŁYNY INSTALACYJNE Jest 27 produktów.

Podkategorie

 • WODA DEMINERALIZOWANA

  Woda demineralizowana to woda pozbawiona w procesie filtracji zanieczyszczeń, gazów oraz składników mineralnych. W rezultacie pozostaje wyłącznie sam związek H2O. Ma ona szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu chemicznego, kosmetycznego, fotograficznego, akwarystycznego, farmaceutycznego czy motoryzacyjnego. W budownictwie woda demineralizowana jest stosowana w instalacjach centralnego ogrzewania, co pozwala zredukować korozję układu c.o., powstawanie kamienia i bakterii w układach niskotemperaturowych.

  Produkowana przez naszą firmę Enersun woda demineralizowana uzyskiwana jest procesie kilkustopniowego oczyszczania za pomocą wysokiej jakości zaawansowanych technologicznie filtrów. Dlatego może być ona stosowana także jako zamiennik wody destylowanej.  Możemy zapewnić naszym Klientom: atrakcyjne ceny bez marży pośredników, szybkie i regularne dostawy nawet dużych ilości wody, w opakowaniach o różnych pojemnościach, także niestandardowych, bonusy dla stałych Klientów.

 • PŁYNY SOLARNE

  W wielu instalacjach, stosowanych w branży energetycznej oraz motoryzacyjnej, wykorzystuje się płyny solarne. Muszą one spełniać szereg warunków, aby z powodzeniem służyć w konstrukcjach chłodzących w kolektorach słonecznych oraz pojazdach. Najczęściej muszą one w swoim składzie posiadać substancje:

  • zapobiegające pienieniu się w przypadku niskich temperatur – wytwarzająca się piana może powodować nieprawidłowe działanie całej instalacji,

  • barwniki oraz utrwalacze – pozwalają na regularna kontrolę użyteczności i skuteczności preparatu,

  • inhibitory korozji – zapobiegające utlenianiu powierzchni wewnętrznej i powstawaniu rdzy,

  • zwiększające odporność na mróz – znacznie obniżają temperaturę krystalizacji,

  • zapobiegające wrzeniu – uniemożliwiają odparowanie płynu.

  W zależności od przeznaczenia, oferowane przez nas płyny solarne dostępne są w wariantach tradycyjnych oraz nietoksycznych. Pierwsze z nich mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach, które nie mają kontaktu z artykułami żywnościowymi. Drugie natomiast polecane są szczególnie do chłodnic samochodowych.

 • INHIBITORY KOROZJI

  Asortyment naszej firmy obejmuje między innymi takie produkty, jak inhibitor korozji. Jest to płyn hamujący przebieg procesów niszczenia materiałów instalacji. Po pokryciu powierzchni oferowaną przez nas substancją wytwarza się powłoka, chroniąca metalową blachę przed utlenianiem, co mogłoby powodować powstanie rdzy.

  Preparaty tego rodzaju stosuje się w przypadku praktycznie wszystkich elementów danej konstrukcji, w tym między innymi grzejników, rur, kotłów i wielu innych. Bogaty skład chemiczny naszych produktów zapobiega również zapowietrzaniu się instalacji i przyczynia się do zwiększenia jej wydajności.

  Inhibitory korozji zabezpieczają grzejniki, zbiorniki, rury czy śruby także przed kamieniem. Są one uniwersalne, ponieważ można je stosować w przypadku wszystkich rodzajów metali, jak również w konstrukcjach przeznaczonych do transportowania wody twardej, miękkiej i zmiękczonej.

  Proponowane przez naszą firmę preparaty mogą zmniejszać szybkość postępowania korozji poprzez tworzenie warstwy ochronnej na powierzchni, nie usuwając jednak powstałych przed ich użyciem skutków korozji – rdzy i osadu.

 • ODKAMIENIACZE
 • GLIKOLE

  Gliceryna i glikol są ważnymi produktami chemicznymi w ofercie Enersun. Glikol propylenowy jest bezbarwną, bezwonną, cieczą o oleistej konsystencji, wysokiej lepkości i słodkawym smaku. Znajduje zastosowanie w przemyśle i medycynie. W odróżnieniu od glikolu etylenowego – glikol propylenowy jest nietoksyczny.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 27 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 27 elementów

Śledź nas na Facebooku