PŁYNY INSTALACYJNE

Płyny instalacyjne Enersun do instalacji grzewczych to połączenie substancji chemicznych, które łączą w sobie funkcjonalność oraz wysoką wydajność działania. Znajdują się wśród nich środki zabezpieczające przed korozją, powstawaniem osadów oraz przeciwdziałają blokowaniu się armatury oraz zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów. Warto zaznaczyć, ż...

Płyny instalacyjne Enersun do instalacji grzewczych to połączenie substancji chemicznych, które łączą w sobie funkcjonalność oraz wysoką wydajność działania. Znajdują się wśród nich środki zabezpieczające przed korozją, powstawaniem osadów oraz przeciwdziałają blokowaniu się armatury oraz zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów. Warto zaznaczyć, że nasze produkty są wielosezonowe i należy je wprowadzać do instalacji na początku użytkowania lub na bieżąco zasilać.

Więcej

PŁYNY INSTALACYJNE Jest 25 produktów.

Podkategorie

 • PŁYNY SOLARNE

  W wielu instalacjach, stosowanych w branży energetycznej oraz motoryzacyjnej, wykorzystuje się płyny solarne. Muszą one spełniać szereg warunków, aby z powodzeniem służyć w konstrukcjach chłodzących w kolektorach słonecznych oraz pojazdach. Najczęściej muszą one w swoim składzie posiadać substancje:

  • zapobiegające pienieniu się w przypadku niskich temperatur – wytwarzająca się piana może powodować nieprawidłowe działanie całej instalacji,

  • barwniki oraz utrwalacze – pozwalają na regularna kontrolę użyteczności i skuteczności preparatu,

  • inhibitory korozji – zapobiegające utlenianiu powierzchni wewnętrznej i powstawaniu rdzy,

  • zwiększające odporność na mróz – znacznie obniżają temperaturę krystalizacji,

  • zapobiegające wrzeniu – uniemożliwiają odparowanie płynu.

  W zależności od przeznaczenia, oferowane przez nas płyny solarne dostępne są w wariantach tradycyjnych oraz nietoksycznych. Pierwsze z nich mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach, które nie mają kontaktu z artykułami żywnościowymi. Drugie natomiast polecane są szczególnie do chłodnic samochodowych.

 • INHIBITORY KOROZJI

  Asortyment naszej firmy obejmuje między innymi takie produkty, jak inhibitor korozji. Jest to płyn hamujący przebieg procesów niszczenia materiałów instalacji. Po pokryciu powierzchni oferowaną przez nas substancją wytwarza się powłoka, chroniąca metalową blachę przed utlenianiem, co mogłoby powodować powstanie rdzy.

  Preparaty tego rodzaju stosuje się w przypadku praktycznie wszystkich elementów danej konstrukcji, w tym między innymi grzejników, rur, kotłów i wielu innych. Bogaty skład chemiczny naszych produktów zapobiega również zapowietrzaniu się instalacji i przyczynia się do zwiększenia jej wydajności.

  Inhibitory korozji zabezpieczają grzejniki, zbiorniki, rury czy śruby także przed kamieniem. Są one uniwersalne, ponieważ można je stosować w przypadku wszystkich rodzajów metali, jak również w konstrukcjach przeznaczonych do transportowania wody twardej, miękkiej i zmiękczonej.

  Proponowane przez naszą firmę preparaty mogą zmniejszać szybkość postępowania korozji poprzez tworzenie warstwy ochronnej na powierzchni, nie usuwając jednak powstałych przed ich użyciem skutków korozji – rdzy i osadu.

 • ODKAMIENIACZE
 • GLIKOLE

  Glikol propylenowy Enersun jest bezbarwną, bezwonną, cieczą o oleistej konsystencji, wysokiej lepkości i słodkawym smaku. Znajduje zastosowanie w przemyśle i medycynie. W odróżnieniu od glikolu etylenowego – glikol propylenowy jest nietoksyczny.

  Glikol etylenowy jest substancją chemiczną powszechnie stosowaną w przemyśle, przede wszystkim stosuje się go w chłodnictwie. Glikol etylenowy zapobiega zamarzaniu silnika samochodu w zimie i działa jako czynnik chłodzący, podczas wysokich temperatur w lecie. Stosuje się go, jako przemysłowe chłodziwa do sprężarek gazu, systemów grzewczych, wentylacji i klimatyzacji.

  Glikol propylenowy jest substancją powszechnie stosowaną, jako dodatek do żywności lub składnik wielu produktów kosmetycznych i higienicznych. Glikol propylenowy swoje zastosowanie znajduje głównie jako środek wspomagający przetwarzanie żywności, poprawiający ich teksturę, wygląd, smak i trwałość.

 • GLICERYNA

  Gliceryna to bardzo wszechstronny składnik wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu. Gliceryna Enersun wykorzystywana jest w przemyśle farmaceutycznym, w kosmetykach, produktach higieny osobistej, w produkcji żywic, detergentów, tworzyw sztucznych i tytoniu oraz jako środek utrzymujący wilgoć w żywności. Jest też powszechnie stosowanym składnikiem mydeł. Co ciekawe gliceryna może mieć pochodzenie naturalne z tłuszczu kokosowego, jak i przemysłowe z propylenu.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 25 elementów

Śledź nas na Facebooku