Informacja

Producenci

Ostatnio przeglądane

Obniżka!

-2,99 zł

legend Zobacz większe

Płyn solarny Ergosol FX -30 5 l

Płyn Solarny Ergosol FX -30 5L

Nowy produkt

28,99 zł brutto

31,98 zł brutto

Więcej informacji

Na bazie glikolu propylenowego. Przeznaczony do kolektorów słonecznych próżniowych.

Płyn Ergosol FX wyprodukowany jest na bazie glikolu propylenowego, który jest nietoksyczny i może mieć kontakt z wodą pitną, co w przypadku instalacji solarnej jest bardzo istotne, ponieważ w sytuacji gdyby nieszczelna była wężownica płyn mógłby się dostawać do wody pitnej.

Na niektórych aukcjach wystawione są płyny na bazie glikolu etylenowego oraz monoetylenowego, który jest silnie toksyczny i nie powinien być stosowany w urządzeniach czy instalacjach mających kontakt z wodą pitną! Tego typu płyny są stosowane do chłodnic samochodowych.

Lepsze właściwości

Ergosol FX jest mrozoodporny do -30°C co dla Polskich warunków klimatycznych jest temperaturą optymalną. Płyny do -30°C są stosowane przez największych producentów kolektorów słonecznych. Taki płyn ma lepsze właściwości do przekazywania temperatury, przepływu - który w instalacji ma istotny wpływ na jej pracę, oraz trwałość.

W naszych pozostałych produktach znajdą Państwo również płyn do -35°C, ale jako autoryzowany instalator i serwisant rekomendujemy Ergosol F -30°C jako optymalny dla prawidłowej pracy instalacji solarnej.

11 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku