POMPY CIEPŁA

Producenci

Informacje

Promocje

Ostatnio przeglądane

Multi Eko

ATRAKCYJNE RATY NA ZAKUPY W NASZYM SKLEPIE

POMPA CIEPŁA DEFRO DHP PREMIUM 8KW HM MONOBLOK PROPAN R290 TYPU PLUG IN

DHP PREMIUM 8KW + HM

Nowy produkt

Klasa efektywności energetycznej A++
Najwyższe COP przy -15°C
Projektowana i produkowana w Polsce
Dostęp do wszystkich ustawień oraz pomoc serwisowa przez aplikację
Wysoka wydajność w niskich temperaturach
Praca pompy nawet przy temp. zewnętrznej -25°C
W standardzie funkcja chłodzenia

Więcej szczegółów

41 900,00 zł brutto

Kup przez telefon

Cechy produktu

Moc kW 8 kW

Więcej informacji

Pompa ciepła powietrze-woda DEFRO DHP PREMIUM 8kW Monoblok wyposażona w hydromoduł wewnętrzny w wersji HM (medium)

Dlaczego pompy ciepła Defro to najlepsze rozwiązanie dla polskich warunków klimatycznych?

Najnowszej generacji, dedykowana specjalnie dla polskich warunków klimatycznych pompa ciepła Defro została zaprojektowana przez polską, czołową markę urządzeń grzewczych, aby spełniać oczekiwania użytkowników na rynku polskim. 

Czynnik R290 

W układzie chłodniczym zastosowano naturalny czynnik R290 (propan) jego właściwości przekładają się na najwyższy obecnie współczynnik efektywności COP wynoszący 3 przy temperaturze -15°C oraz wysoką temperaturę zasilania wody grzewczej nawet do 65°C.

Funkcja chłodzenia

Latem pompa może być również wykorzystywana do chłodzenia pomieszczeń poprzez odwrócenie obiegu pracy i wytworzenie wody lodowej. Urządzenie w pełni zautomatyzowane zapewni komfort cieplny przez cały rok, o każdej porze dnia i nocy.

Odzyskiwanie ciepła

Dzięki optymalnej kontroli procesu parowania i skraplania propanu urządzenie DHP PREMIUM skutecznie odzyskuje ciepło z powietrza atmosferycznego i wykorzystuje je do ogrzewania budynku oraz podgrzania wody użytkowej.

Ograniczenie kosztów instalacji

Są to urządzenia typu plug in zapewniające szybki i bezproblemowy montaż nie wymagają posiadania przez instalatora uprawnień f-gazowych oraz braku konieczności rejestrowania ich w Centralnym Rejestrze Operatorów.

Dofinansowanie z programu "Czyste powietrze"

Dzięki osiągnięciu klasy efektywności A++ przy temp. zasilania 55°C pompa ciepła DHP PREMIUM objęta jest dofinansowanie na zakup i montaż urządzenia w programie "Czyste powietrze".

Wysyłka na terenie Polski - Za darmo !

Specyfikacja techniczna pompy ciepła DEFRO


Parametr
DHP PREMIUM 8 HM
Wartość
Moc grzewcza / COP przy A7 / W35* 7,9 kW / 4,8
Moc grzewcza / COP przy A2 / W35* 6,1 kW / 3,8
Moc grzewcza / COP przy A-7 / W35* 5,4 kW / 3,2
Moc grzewcza / COP przy A-15 / W35* 4,5 kW / 3,0
Klasa efektywności energetycznej (temp. zasilania 35°C) A++
Klasa efektywności energetycznej (temp. zasilania 55°C) A++
Minimalna / maksymalna temperatura obiegu C.O. i C.W.U. 10°C / 65 °C
Czynnik chłodniczy / masa czynnika chłodniczego R290 / 1,4kg
Rodzaj sprężarki Copeland Scroll
Dolna / górna granica temp. powietrza dla pracy pompy ciepła -25°C / +35°C
Poziom mocy akustycznej na zewnątrz / w pomieszczeniu 59 / 43 dB
Napięcie zasilania pompy ciepła 3x400 V, 50Hz
Zabezpieczenie prądowe C 20A
Wymiary - jednostka zewnętrzna (głębokość/wysokość/szerokość) 619 / 1571 / 1222 mm
Masa - jednostka zewnętrzna 209 kg
Gwarancja
5 lat na całe urządzenie w tym sprężarkę
2 lata na sterownik oraz elementy układu elektrycznego

Jednostka wewnętrzna w postaci hydromodułu


Podłączenie elektryczne jest niezwykle proste i szybkie. Sprowadza się jedynie do połączenia jednostki zewnętrznej z wewnętrznym hydromodułem za pomocą dedykowanego przewodu dostarczonego razem z pompą ciepła, a następnie wpięcia hydromodułu do gniazda wtykowego przy użyciu kabla z wtyczką, również dostarczonego w zestawie. Minimalizuje to ryzyko popełnienia błędów przy podłączeniu oraz znacząco skraca czas montażu.

Zalety pompy ciepła Defro DHP


Polski producent – pompy ciepła są w całości projektowane i produkowane w Polsce. Zatem możemy liczyć na pełną obsługę oraz wsparcie serwisowe producenta za pomocą aplikacji mobilnej jak i stronę www.

Części zamienne - dostępne od ręki, dzięki fabrykom Defro zlokalizowanym na terenie Polski.

Ekologia i ekonomia – znikomy wpływ na warstwę ozonową, dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R290 (propan), którego potencjalny wpływ na ocieplenie klimatu jest prawie 700 razy niższy od najbardziej popularnego czynnika stosowanego w tego typu urządzeniach.

COP należące do najwyższych - współczynnik wydajności cieplnej (COP), przy temperaturze -15°C,  wynosi 3 i należy do najwyższych, znacząco zmniejszając koszty ogrzewania. Zastosowanie tego systemu w pompach ciepła DHP PREMIUM czyni je jednym z najtańszych w eksploatacji urządzeń spośród pomp ciepła.

Tryb nocny - głównym źródłem dźwięku wydawanym przez pompę ciepła jest wentylator. Zmiana parametrów w trybie nocnym powoduje obniżenie mocy akustycznej w naszych urządzeniach i znacząco przyczynia się do ograniczenia hałasu.

COP należące do najwyższych - współczynnik wydajności cieplnej (COP), przy temperaturze -15°C,  wynosi 3 i należy do najwyższych, znacząco zmniejszając koszty ogrzewania. Zastosowanie tego systemu w pompach ciepła DHP PREMIUM czyni je jednym z najtańszych w eksploatacji urządzeń spośród pomp ciepła.

Ekologiczny czynnik R290 (propan) - ten neutralny dla warstwy ozonowej gaz, którego wpływ na globalne ocieplenie jest określany jako znikomy posiada współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) równy 3, dla porównania R410a posiada współczynnik równy 2088, natomiast R32 równy 675, co czyni czynnik R290 jednym z najbardziej ekologicznych i najbezpieczniejszych czynników.

Szybki i prosty montaż – wystarczy połączyć hydromoduł z instalacją grzewczą i z jednostką zewnętrzną oraz wpiąć wtyczki z przewodami elektrycznymi za pomocą kostek. 

Praca w trudnych warunkach – dzięki zamontowanej grzałce elektrycznej o mocy 6 kW wspomagającej pracę pompy ciepła w ekstremalnie niskich temperaturach. Wysoki zakres stosowania urządzenia w przedziale od -25°C do +35°C.

Zawór przełączający z C.W.U. na C.O. - główną ich cechą jest możliwość szybkiej zmiany kierunku przepływu między dwoma obwodami, co oznacza energooszczędne działanie.

Cicha praca urządzenia - to zasługa wentylatora, który wymusza przepływ powietrza przez parownik, a dodatkowo w celu zminimalizowania hałasu łopaty wentylatora na końcach posiadają wycięcia, tzw. „sowie pióra”.

Zawór bezpieczeństwa 2,5 bar - zamontowany po stronie wodnej na wyjściu ze skraplacza. Zabezpiecza układ przed przedostaniem się czynnika chłodniczego do obiegu grzewczego oraz dodatkowo chroni wymiennik płytowy przed uszkodzeniem w przypadku zamarznięcia wody w obiegu grzewczym.

Całość w jednym - cala elektronika oraz podzespoły pompy ciepła są hermetycznie zamknięta w jednej obudowie, a montaż odbywa się za pomocą przygotowanych przyłączy elektrycznych. Podłączenia elektryczne możemy wykonać za pomocą kostek do łączenia kabli. 

Budowa i wymiary pompy ciepła


W pompach ciepła Defro DHP Premium zastosowano podzespoły
renomowanych europejskich firm produkowanych
na terenie całej Europy, dzięki czemu firma
Defro w połączeniu z doświadczenie swoich specjalistów
może produkować urządzenia przystosowane do wieloletniej pracy.

Jakie zadanie pełni hydromoduł ?

Jednostka wewnętrzna ma za zadanie odebranie ciepła wytworzonego w jednostce zewnętrznej i przekazanie go do systemu grzewczego. Pozwala ograniczyć ilość zajętego miejsca i uprościć prace instalacyjne, a tym samym ograniczyć koszty i wyeliminować błędy montażowe.

Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami hydromodułu

Jednostka HF (full)Jednostka HM (medium)Jednostka HB (basic)

1. Przyłącza elektryczne i czujniki,
2. Króciec zasilania z jednostki zewnętrznej,
3. Króciec powrotu do jednostki wewnętrznej,
4. Króciec zasilania C.O. i C.W.U.,
5. Króciec powrotu z obiegu C.W.U.,
6. Króciec powrotu z obiegu C.O.,
7. Króciec odpływu z zaworu bezpieczeństwa,
8. Grzałka elektryczna 6 kW,
9. Pompa obiegowa zintegrowana
z zaworem trójdrogowym, zaworem
bezpieczeństwa i odpowietrznikiem automatycznym,
10. Przepływomierz,
11. Licznik energii elektrycznej,
12. Sterownik hydromodułu,

1. Przyłącza elektryczne i czujniki,
2. Króciec zasilania z jednostki zewnętrznej,,
3. Króciec zasilania C.O. i C.W.U.,
4. Grzałka elektryczna 6 kW,
5. Pompa obiegowa,
6. Przepływomierz,
7. Licznik energii elektrycznej,
8. Sterownik hydromodułu,

1. Przyłącza elektryczne i czujniki,
2. Króciec zasilania z jednostki zewnętrznej,
3. Króciec zasilania C.O. i C.W.U.,
4. Pompa obiegowa,
5. Przepływomierz,
6. Sterownik hydromodułu,

Sterownik ST-5306

Programator ST-5306 przeznaczony jest do obsługi pompy ciepła typu powietrze-woda. Sterownik obsługuje dwa główne obiegi: CO oraz CWU z możliwością wyboru trybu pracy. Dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu sterownik ma możliwość sterowania szeregiem urządzeń m. in.:

 
• Grzałką: CWU; CO; Karteru; Tacy ociekowej; Przepływową;

• Zaworem: Mieszającym; Trzy - drogowym (CO/CWU); Rewersyjnym

• Pompą: PWM; Dodatkową;

• Wentylatorem

• Sprężarką

Aplikacja do pompy ciepła eModul

Aplikacja eModul w połączeniu z modułem internetowym zamontowanym w pompach ciepła Defro to idealne rozwiązanie dla osób, które żyją intensywnie, często pracują w różnych godzinach i brakuje im czasu na obowiązki domowe. Edycja parametrów pracy urządzenia w zależności od potrzeb znacząco wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Dzięki aplikacji eModul możesz te same czynności wykonywać zarówno w domu, jak i w biurze, a wszystko po to, by osiągnąć maksymalny komfort i wydajność przy jak najniższym zużyciu energii.

Aplikacja posiada harmonogram pracy, który pozwala na zmianę temperatury w ciągu dnia w różnych przedziałach czasowych. I to wszystko za pomocą laptopa, tabletu czy smartfonu, z dowolnego miejsca na Ziemi. Za pomocą aplikacji eModul możesz w każdej chwili obniżyć temperaturę, gdy zapomniałeś to zrobić przed wyjściem do pracy czy w drodze na urlop.

O Marce


DEFRO to firma z rodzinnymi tradycjami i kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z elementami stalowymi. Obecnie jest niedoścignioną polską marką oferującą produkty w całej Europie. Jeden z największych pracodawców w regionie, który nie tylko produkuje urządzenia, ale posiada własne laboratorium i biuro konstrukcyjne. Nowoczesny park maszynowy razem z ogromnym zapleczem magazynowym to jeden z sukcesów firmy. Urządzenia marki DEFRO nie tylko osiągają najwyższą jakość i klasę bezpieczeństwa, ale również spełniają restrykcyjne ekologiczne normy. Wychodząc na wprost oczekiwaniom Klientów w 2021 roku DEFRO rozpoczęło kolejny etap rozwoju. Ofertę powiększono o pierwszą na Polskim rynku instalacyjnym pompę ciepła typu plug in DEFRO DHP PREMIUM.

Zachodzące zmiany produkcyjne pozwoliły jednocześnie wyznaczać nowe kierunki i trendy w branży, co zostało zauważone i uhonorowane wieloma wyróżnieniami, nadanymi przez znaczące organizacje. Spośród wielu warto wymienić:

  • Godło Teraz Polska
  • Lider Polskiego Biznesu nadany przez Business Centre Club,
  • Gazele Biznesu.
  • Polska Wystawa Gospodarcza

O nas


Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem pomp ciepła marki DEFRO. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje pomp ciepła wielu marek. Nasza firma specjalizuje się w dystrybucji i instalacji urządzeń grzewczych. W przeciwieństwie do innych sklepów internetowych u nas masz gwarancję bezpiecznych zakupów i wsparcia instalatorów. 

Kupując u nas zyskujesz gwarancję należytej obsługi i wsparcia serwisowego, a w razie potrzeby sprowadzimy dla Ciebie potrzebne akcesoria lub inne urządzenia od producenta. Od wielu lat instalujemy urządzenia grzewcze panele fotowoltaiczne, pompy ciepła ponadto u nas można liczyć na kompleksową obsługę i opiekę posprzedażową


Uwaga:

Istnieje możliwość zakupu pompy ciepła jeszcze taniej w przypadku instalacji przez naszą firmę - Virtus Sun Polska sp. z o.o.

Dlaczego WARTO kupować u nas:

  • Atrakcyjne ceny
  • Pomoc w uzyskaniu kredytu i dogodne raty
  • Doradztwo specjalisty ds. systemów grzewczych
  • Istniejemy od wielu lat, pewna firma z realną siedzibą
  • 100% zadowolonych Klientów!

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.

UWAGA: Pompy ciepła kupisz NA RATY. Pomagamy w formalnościach związanych z udzieleniem kredytu.

Czas realizacji zamówień jest uzależniony od dostępności u producenta. Prosimy o kontakt pod numerem 604 792 792, w celu sprawdzenia aktualnej dostępności.

Wysyłka na terenie Polski - Za darmo !

pobierz informacje

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku