POMPY CIEPŁA

Producenci

Informacje

Promocje

Ostatnio przeglądane

Multi Eko

ATRAKCYJNE RATY NA ZAKUPY W NASZYM SKLEPIE

Pompa ciepła Atlantic Extensa AI Duo R32 8kW 1-fazowa

EXTENSA AI DUO 8 KW

Nowy produkt

OGRZEWANIE & CHŁODZENIA
PRZYGOTOWANIE C.W.U
OBSŁUGA PRZEZ SIEĆ WI-FI
URZĄDZENIE 1-FAZOWE
KLASA ENERGETYCZNA A+++/A++
GWARANCJA 5 LATA

Więcej szczegółów

Porozmawiaj z doradcą - tel. 604 792 792 lub 694 802 007

25 229,00 zł brutto

Kup przez telefon

Cechy produktu

Moc kW 8 kW

Więcej informacji

Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 604 792 792 lub 694 802 007 w celu sprawdzenia dostępności pompy.

Pompa ciepła Atlantic Extensa Ai Duo o mocy 8kW z czynnikiem chłodniczym R32 oraz z zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 190 litrów

Pompy ciepła Atlantic Extensa AI Duo R32 to nowoczesne pompy typu powietrze-woda służące do ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania ciepłej wody. Urządzenia przeznaczone zarówno do nowych, jak i modernizowanych budynków. W skład układu wchodzi jednostka zewnętrzna, wewnątrz której mieści się wentylator, sprężarka, parownik, oraz zawór rozprężny, oraz jednostka wewnętrzna, w skład której wchodzi zbiornik buforowy wyposażony w opatentowany wymiennik grzewczy z wbudowana grzałką 3kW, z możliwością zwiększenia mocy do 6kW. 

 Najlepsze komponenty i nowoczesne technologie 

Pompy ciepła marki Atlantic, to urządzenia niezwykle wydajne, składające się tylko i wyłącznie z najlepszych komponentów, w których
wykorzystano szereg nowoczesnych technologii. Dzięki czemu system jest nie tylko niezwykle efektywny, lecz także cichy. Praca sprężarki spiralnej, dzięki w pełni hermetycznej, izolowanej akustycznie obudowie, oraz dodatkowo wykorzystaniu specjalnego systemu tłumienia drgań, nie przekracza 45 dB. Pompy wyposażone zostały w zintegrowany zbiornik ciepłej wody o pojemności 190 litrów. Zabezpieczony on został najwyższej jakości emalią ceramiczną, której skład został udoskonalony, i wzbogacony przez pierwiastki metali szlachetnych takich jak tytan i tlenek miedzi. Taka powłoka doskonale chroni naszą jednostkę przed korozją, dając gwarancję sprawnej pracy na długie lata. Dodatkową ochronę antykorozyjną zapewnia zamontowana anoda tytanowa, złożona zaktywnej anody, oraz cyfrowowego generatora napięcia posiadającego swój własny wbudowany akumulator, zapewniający prawidłową pracę nawet przez 3 dni po zaniku napięcia sieciowego.

Wysoki komfort użytkowania

Pompy ciepła Atlantic Extensa Ai Duo R32 to pompy posiadające szereg użytecznych funkcji. Dla naszego komfortu użytkowania udostępniono wiele trybów pracy, tak aby nasze urządzenie działało jak najbardziej efektywnie, energooszczędnie, a co najważniejsze spełniało nasze wszelkie oczekiwania. Dla idealnej równowagi pomiędzy utrzymaniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, a energooszczędnością doskonale sprawdzi się tryb Auto. Dla jak najszybszego otrzymania pożądanej temperatury, tryb Boost ( który po osiągnięciu wymaganej temperatury automatycznie wraca do normalnej pracy). Tryb Komfort zapewni nam maksymalnie komfortową temperaturę, zgodną z preferencjami użytkownika. Tryb Eco pozwoli nam na utrzymanie ekonomicznej obniżonej temperatury natomiast tryb Reverse pozwoli na automatyczne przejście z trybu grzania na chłodzenie, i odwrotnie dzięki czemu mamy gwarancję ciepła zimą, oraz przyjemnego chłodu latem. Aplikacja Cozytouch daje pełen podgląd i kontrolę nad naszą jednostką. Z pozycji naszego smartphona, lub tabletu kontrolujemy pracę naszego urządzenia, niezależnie od tego, gdzie przebywamy aktualnie. Nad poprawnością działania naszej pompy czuwa funkja Auto-Diagnostyka, która automatycznie monitoruje pracę urządzenia, wyświetlając ewentualne błędy na wyświetlaczu. Dodatkowo jednostka zabezpieczona jest przez zamontowany bezpiecznik termiczny, chroniący system przed nadmiernym wzrostem temperatury jego pracy. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości profesjonalny serwis gwarantuje inerwencję w przeciągu 48 godzin, od czasu zgłoszenia.

Czynnik chłodniczy R32

Pompa ciepła Atlantic  Extensa Ai Duo została wyposażona w czynnik chłodniczy R32, który obecnie na rynku jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Decydując się na zakup nowego urządzenia warto zainwestować w konstrukcję wyposażoną już w R32. W porównaniu z czynnikiem R4101a jest łatwiejszy do pozyskania,( a co zatem idzie jest tańszy), bezpieczniejszy i bardziej przyjazny dla naszego środowiska ( wskaźnik ocieplenia globalnego GWP jest trzy razy mniejszy ). Poprawia efektywność energetyczną w urządzeniu, co przekłada się zdecydowanie na lepszą wydajność zarówno podczas ogrzewania, chłodzenia, jak i przygotowania c.w.u.

Najważniejsze cechy i zalety pompy ciepła Atlantic AI Duo R32:

 • Czynnik chłodniczy R32
 • Urządzenie 1-fazowe
 • Zintegrowany zbiornik buforowy 16 L
 • Serwis 48h
 • Anti Legionella - zabezpieczenie antybakteryjne
 • Cicha praca urządzenia
 • Emalia ceramiczna - zabezpiecza zbiornik przed korozją
 • Anoda tytanowa
 • Płynna praca sprężarki z 10-cio stopniową modulacją pracy
 • Zasobnik ciepłej wody o pojemności 190L
 • Zamontowany bezpiecznik termiczny
 • Gwarancja 5-lat na sprężarkę i zbiornik

Charakterystyka elektryczna i specyfikacja techniczna:

Atlantic  Extensa Ai Duo JEDNOSTKA

Atlantic  Extensa Ai Duo 8kW 1-fazowa

CHARAKTERYSTYKA OGRZEWANIA I WYDAJNOŚĆ
Klasa energetyczna - ogrzewanie (35°C/55°C) - A+++/A++
Wydajność cieplna (35°C/55°C)** kW 7/6
Roczne zużycie energii - ogrzewanie (35°C/55°C) kWh 2982/3903
Sezonowa efektywność energetyczna - ogrzewanie (35°C/55°C)** % 177/128
Sezonowa efektywność energetyczna z użyciem sondy zewnętrznej - ogrzewanie (35°C/55°C)****** % 158/ 130
Poziom hałasu (jednostka wewnętrzna/zewnętrzna)** dB 40/60
CHARAKTERYSTYKA I WYDAJNOŚĆ ECS
Deklarowany profil obciążenia zasobnika c.w.u.** - L
Klasa energetyczna zasobnika c.w.u - A+
Roczne zużycie energii zasobnika c.w.u. kWh 793
Wydajność energetyczna ECS** % 130
CHARAKTERYSTYKA GŁÓWNA
SCOP (35°C/55°C) - 4,50/3,28
Moc grzewcza +7°C/+35°C - ogrzewanie podłogowe kW 7.50
COP +7°C/35°C - ogrzewanie podłogowe - 4,43
Moc grzewcza -7°C/+35°C - ogrzewanie podłogowe kW 5,70
Moc pobierania -7°C/+35°C - ogrzewanie podłogowe kW 2,13
COP -7°C/+35°C - ogrzewanie podłogowe - 2,68
Moc grzewcza +7°C/+45°C - grzejniki kW 7,0
COP +7°C/+45°C - grzejniki - 3,32
Moc grzewcza -7°C/+45°C - grzejniki kW 5,05
COP -7°C/+45°C - grzejniki - 3,04
Moc grzewcza +7°C/+55°C - grzejniki kW 7,00
COP +7°C/+55°C - grzejniki - 2,66
Moc grzewcza -7°C/+55°C - grzejniki kW 5,30
COP -7°C/+55°C - grzejniki - 1,90
Moc grzałki elektrycznej* kW 3/6
JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA
Poziom hałasu***** dB 32
Masa własna/z wodą kg 145/359
CHARAKTERYSTYKA HYDRAULICZA
Pojemność zbiornika buforowego L 16
Pojemność naczynia wzbiorczego L 8
Pojemność zbiornika c.w.u L 190
Wsparcie elektryczne zasobnika c.w.u kW 1,50
Konstrukcja zasobnika c.w.u stal emaliowana
Czas ładowania zasobnika c.w.u. h/min 1h35
Temperatura wody wg normy EN16147 °C 54
COP zgodnie z EN 16147 - 3,1
Dostępna ilość ciepłej wody zgodnie z EN 16147 L 245
ø zasilanie/powrót obiegu grzewczego (gwint zewn.) cal 1
Zakres pracy (min./max.) dla temperatur zewnętrznych  °C -20/+35
POŁĄCZENIA ELEKTRYCZNE
Zasilanie V/Hz 230/50
Zużycie nominalne W 10
Zabezpieczenie na bezpieczniku różnicowym 3 kW/ 6 kW**** A 16/32
Przekrój kabla zasilającego**** mm2 3G1,5/3G6
Zabezpieczenie grzałki zasobnika na bezpieczniku różnicowym**** A 16
Przekrój kabla zasilającego grzałkę zasobnika**** mm2 3G1,5
JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA
Poziom hałasu***** dB 38
Masa własna kg 42
CHARAKTERYSTYKA  CHŁODNICZA
Ø średnica przyłącza (gaz) cal 1/2
Ø średnica przyłącza (ciecz) cal 1/4
Zapas czynnika chłodniczego HFC R32 g 1020
Ekwiwalent CO2 t 0,69
Długość instalacji min./max m 3/30
Max. różnica wysokości pomiędzy jednostką zewn. i wewn. m 20
Max. dł. inst. bez konieczności uzupełnienia czynnika chłodn. m 15
Doładowanie czynnika chłodn. do inst. dłuższych niż 15 mb. g/m 25
POŁĄCZENIA ELEKTRYCZNE
Zasilanie V/Hz 230/50
Zużycie nominalne W 38
Natężenie nominalne A 8,1
Natężenie maksymalne A 18
Zabezpieczenie na bezpieczniku różnicowym**** A 20
Przekrój kabla zasilającego**** mm2 3G1,5
Przekrój kabla pomiędzy jednostką zewn. i wewn.*** mm2 4G1,5

*Dodatkowy przekaźnik mocy grzałki 6 kW.
** Certyfikat HP Keymark.
***Poziom natężenia akustycznego mierzony w odległości 1 m od urządzenia, na wysokości 1,5 m od podłoża.
****Przekroje kabli oraz stopnie ochrony dla bezpieczników różnicowych podano jedynie w celach informacyjnych. Ich właściwe dobranie zależy od indywidualnych uwarunkowań danej instalacji elektrycznej.
***** Poziom natężenia akustycznego mierzony w odległości 5 m od urządzenia, na wysokości 1,5 m od podłoża.
******Sezonowa efektywność energetyczna z użyciem sondy zewnętrznej.

Uwaga: Pompy ciepła kupisz na raty. Pomagamy w formalnościach związanych z udzieleniem kredytu.

Zapytaj sprzedawcę o możliwość dofinansowania zakupu pompy ciepła z Programu "Czyste Powietrze".

Czas realizacji zamówień jest uzależniony od dostępności u producenta. Prosimy o kontakt pod numerem 604 792 792 lub 694 802 007, w celu sprawdzenia aktualnych stanów.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku